Culture TSR 2011

THE CULTURE TALL SHIPS REGATTA 2011
16.08.2011 – 04.09.2011

Gdynia – Kłajpeda – Turku – Gdynia

W tegorocznych regatach The Culture Tall Ships Regatta załoga Sekcji Morskiej YKP Warszawa, na jachcie4OCEANS’ DREAM, zajęła pierwsze miejsce w klasie!
Nagród załoga Kpt. Magdy Makowskiej przywiozła więcej! GRATULUJEMY!
W pierwszym etapie z Kłajpedy do Turku nasza załoga zajęła drugie miejsce w klasie C, ustępując jedynie Estończykom z St. Iv, która na początku regat miała nieco więcej szczęścia i będąc zaledwie kilka mil przed 4OCEANS’ złapała w żagle ostatnie podmuchy wiatru nim przy Gotlandii zapanowała flauta. Głos Kapitan Magdy wdzięcznie roznoszący się w eterze fal radiowych oraz jej pomoc przy przekazywaniu pozycji jednostek regatowej floty zaowocowały także “Communication Prize“.
Drugi etapz Turku do Gdyni – przyniósł znacznie więcej niespodzianek. Załoga zmagała się z dużym wiatrem i wysoką falą. Pomimo problemów technicznych spisali się świetnie, zajmując pierwsze miejsce w klasie C i tym samym po dwóch etapach 4OCEANS’ objęło prowadzenie w generalnej klasyfikacji klasy C. Jeszcze na odcinku regatowym zerwała się linka sterociągu i załoga musiała kontynuować regaty na rumplu zapasowym. Przez ograniczoną sterowność 4OCEANS’ zmniejszył swoją przewagę nad fińskim Villa Mare i do ostatniej chwili trwała zacięta walka pomiędzy jednostkami. Wysiłek jednak się opłacił. STI przyznało załodze wyróżnienie specjalne, za przepłynięcie 120 mil na sterze awaryjnym “Honourable Company of Master Mariners’ Trophy: For conducting the last 120 miles of the second race under emergency steering”.

 

Print Friendly, PDF & Email